Jak ukryć stronę w menu – WordPress?

wordpress kurs

Kategoria wpisu Pluginy do WordPress, WordPress Tagi: , , on przez .Standardowo w starszych wersjach WordPress nie posiadał możliwości tworzenia własnego menu. Opcja ta nie jest nadal dostępna w niektórych starszych szablonach.

Jeżeli więc posiadasz aktualny szablon dostosowany do obecnych trendów bardziej przydatny będzie dla ciebie ten wpis -> Jak utworzyć własne menu w WordPress dzięki niemu dowiesz się jak skorzytać z wbudowanych funkcjonalności.

Natomiast jeśli z różnych względów nie masz możliwości aktualizacji CMS WordPress lub twój szablon nie posiada możliwości wyświetlania własnych menu spokojnie możesz czytać dalej.

W efekcie braku możliwości spersonalizowania menu wszystkie stworzone przez nas strony zawsze są widoczne np. w górnym menu. Jak ukryć stronę w menu WordPressŻeby ukryć stronę można oczywiście w PHP przebudować menu ale to dla większości użytkowników programów mogło by stanowić problem. Jest tak w większości standardowych bezpłatnych szablonów. W których autor ustawił standardową belkę z menu.

Dlatego bardzo pomocny może się okazać plugin PC Hide Pages. Za jego pomocą możemy ukryć stronę nie usuwając jej jednocześnie z serwisu. Ja przykładowo ukryłam w ten sposób stronę z informacjami o cookies.

Jak obsługiwać wtyczkę

Na początek warto jest ją pobrać na swój komputer a następnie umieścić w katalogu z innymi pluginami lub zainstalować ja za pomocą automatycznego instalatora.

Następnie trzeba ją aktywować i przejść do zakładki: Ustawienia -> Hide Pages. Zostanie wtedy wyświetlona lista stron istniejących już w serwisie. W celu ukrycia strony trzeba ją zaznaczyć i zapisać ustawienia.

O Wtyczce dowiedziałam się:

http://webcake.pl/ukryc-strone-strone-wordpress/

Jak stworzyć własne menu w WordPress

Przeczytaj również

Jak stworzyć własne menu w WordPress WordPress zarówno świeżo po instalacji jak i  po włączeniu nowej skórki posiada aktywne domyśle menu składające się z Home (Strona główna - z wpisami)...
Jak uzyskać inny podpis pod postem niż nazwa użytk... Jak zapewne niektórzy zauważyli zmieniłam ostatnio podpis pod artykułami. Jeszcze nie dawno podpisywałam się jako "admin" a teraz napisane jest "Aura"...
Budujemy własny szablon WordPress cz. 2 Witam w drugiej części kursu z budowy szablonu WordPress dziś pokaże jak rozbudować o kolejne opcje szablon, który zaczęłam robić poprzednio. Będą ...
Jak ustawić datę i godzinę w WordPress Jedną z rzeczy jakie należy wykonać po zainstalowaniu WordPress jest ustawienie odpowiedniej godziny oraz formatu daty. Jest to szczególnie przydatne ...