Jak umieścić film z YouTube na stronie lub blogu

Wpis na blogu

Kategoria wpisu Kursy Tagi: , , on przez .Choć dla wielu użytkowników sieci na to pytanie odpowiedz jest banalna to myślę że to dobry temat do poruszenia.
Na początek oczywiście musimy posiadać stronę internetową lub bloga np. na WordPress.com. oraz wybrać film z platformy youtube.com. Jest tam mnóstwo filmów więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dodawanie filmiku na blog lub stronę

Otwieramy interferujący nas film i przechodzimy poniżej pola gdzie jest on wyświetlany. Znajdują tam się opcje min. informacje, udostępnij, dodaj do.

1-y
Jeżeli chcemy dodać do portalu społecznościowego wybieramy opcję „dodaj do”. W tym wypadku chcemy umieścić film na stronie lub blogu więc wybieramy opcję „Udostępnij”.

 

2-y

Po rozwinięciu wybieramy zakładkę „Umieść” znajdować się będzie w niej kod który trzeba skopiować i wkleić w wybrane miejsce na stronie (najlepiej zrobić to w kodzie strony lub w trybie tekstowym). W przypadku niektórych blogów (np. WordPress) wystarczy skopiować tylko adres strony.

3-y

W podglądzie (w trybie wizualnym lub „Pisz używając” wybierz „własnej znajomości HTML’a”) kod zmieni się w kolorowy prostokąt.

4-y 5-y

Na koniec zapisujemy zmianę i oglądamy jej efekt w przeglądarce (np. w podglądzie wpisu).

W nowszych wersjach WordPress wystarczy tylko wkleić sam link do posta a film załaduje się automatycznie.

Warto przeczytać:

http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=pl&answer=171780

 

Przeczytaj również

Przykładowe przekierowania typu 301 Przekierowanie 301 (Moved Permanently) służy do przekierowywania (przenoszenia) z jednego adresu internetowego na drugi. Dlatego często jest wykorzyst...
Jak znaleźć właściciela domeny – whois W brew pozorom jest to stosunkowo łatwe. Co to jest whois? Przy każdej rejestracji lub zmianie ustawień domeny, dane o niej zapisywane są w specjal...
Style CSS dla Internet Explorer (IE 6, IE 7, IE 8) Częstym problemem podczas tworzenia strony internetowej jest wyświetlanie w różny sposób elementów witryny pod przeglądarkami (inaczej w Internet Expl...
Instalacja darmowego serwera na komputerze –... Podobnie jak XAMPP lub Krasnal, Wamp (Windows, Apache, MySQL, PHP) jest darmowym programem wydanym  na licencji GNU*. Wydaje mnie się że interfejs jes...