Jak umieścić film z YouTube na stronie lub blogu

Wpis na blogu

Kategoria wpisu Kursy Tagi: , , on przez .Choć dla wielu użytkowników sieci na to pytanie odpowiedz jest banalna to myślę że to dobry temat do poruszenia.
Na początek oczywiście musimy posiadać stronę internetową lub bloga np. na WordPress.com. oraz wybrać film z platformy youtube.com. Jest tam mnóstwo filmów więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dodawanie filmiku na blog lub stronę

Otwieramy interferujący nas film i przechodzimy poniżej pola gdzie jest on wyświetlany. Znajdują tam się opcje min. informacje, udostępnij, dodaj do.

1-y
Jeżeli chcemy dodać do portalu społecznościowego wybieramy opcję „dodaj do”. W tym wypadku chcemy umieścić film na stronie lub blogu więc wybieramy opcję „Udostępnij”.

 

2-y

Po rozwinięciu wybieramy zakładkę „Umieść” znajdować się będzie w niej kod który trzeba skopiować i wkleić w wybrane miejsce na stronie (najlepiej zrobić to w kodzie strony lub w trybie tekstowym). W przypadku niektórych blogów (np. WordPress) wystarczy skopiować tylko adres strony.

3-y

W podglądzie (w trybie wizualnym lub „Pisz używając” wybierz „własnej znajomości HTML’a”) kod zmieni się w kolorowy prostokąt.

4-y 5-y

Na koniec zapisujemy zmianę i oglądamy jej efekt w przeglądarce (np. w podglądzie wpisu).

W nowszych wersjach WordPress wystarczy tylko wkleić sam link do posta a film załaduje się automatycznie.

Warto przeczytać:

http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=pl&answer=171780

 

Przeczytaj również

Strona na urządzeniach mobilnych Już niedługo wyszukiwarka Gogle będzie wymagała by strona internetowa była dostosowana nie tylko pod komputery stacjonarne czy laptopy, ale również po...
Instalacja i konfiguracja darmowego serwera na ko... XAMPP to darmowy serwer lokalny, wydany  na licencji GNU GPL. Serwer oparty jest o apache, obsługuje PHP oraz umożliwia utworzenie bazy MySQL. Dodatk...
Co to jest domena internetowa? Domena internetowa jest unikalnym (nie powtarzającym się w internecie) adresem pod którym znajdują się np. strony WWW, poczta e-mail, serwery plików (...
Jak sprawdzić na czym oparta jest strona Witajcie, w tym wpisie postaram się wam pokazać jak sprawdzić w czym jest zrobiona strona internetowa. Metoda, którą wam pokaże jest stosunkowo pro...