6 darmowych narzędzi do testowania responsywności strony

Kategoria wpisu Frontend, Inspiracje, Testy i opinie Tagi: , , , , on przez .


1 Gwizdka2 Gwizdki3 Gwizdki4 Gwizdki5 Gwizdki (Brak ocen)
Loading...

W dzisiejszych czasach bardzo istotne jest by nasza strona internetowe, blog czy sklep dobrze otwierała się na różnego typu urządzeniach. Nie oznacza to wcale, że musi wyglądać identycznie i zawierać dokładnie takie same elementy. Ważne jest by odwiedzający ją gość, czytelnik lub klient mógł z niej bezproblemowo skorzystać.

Dlatego przygotowałam listę kilku stron, dzięki którym będzie można podejrzeć witrynę w różnych rozmiarach. Warto jednak pamiętać, że mogą się one w rzeczywistości nieco różnić – ze względu na rodzaj przeglądarki, w której będziemy otwierać.

 

Test optymalizacji mobilnej – Google

Test optymalizacji mobilnej - Google

Test optymalizacji mobilnej – Google

 

Na pierwszym miejscu umieściłam test przygotowany przez Google. Nie jest on raczej zbyt skompilowany i tak naprawdę widzimy tylko jeden ekran z naszą stroną na urządzeniu mobilnym. Test ten jest jednak ważny – ponieważ jego wynik może mieć wpływ na pozycję strony w mobilnej wersji przeglądarki.

Ami Responsivedesign

W dalszym ciągu nie jest to jeszcze idealny test responsywności naszej witryny. Daje nam jednak wgląd na to jak wygląda strona na różnych urządzeniach.

App Xrespond

App Xrespond

App Xrespond

App Xrespond w przeciwieństwie do poprzedników daje nam już większe możliwości. Znajduje się na niej szereg różnej wielkości okien  nad, którymi zmaleć można informację o modelu urządzenia, który je posiada. Od razu mamy więc na jak na tacy pokazane jak może prezentować się nasza strona.

Responsinator

Responsinator to kolejna witryna zawierając szereg różnej wielkości okien symbolizujących różne wielkości urządzeń. W przeciwieństwie do poprzedniej urządzenia ułożone są pionowo.

Mattkersley

mattkersley

mattkersley

Mattkersley to ciekawa stronka internetowa. Znajduje się na niej szereg okien o różnej szerokości odpowiadających wielkością różnym urządzeniom od komórki po komputer stacjonarny. Dzięki czemu można zobaczyć jak przy danej szerokości prezentuje się witryna. Dodatkowym plusem testera jest możliwość włączenia opcji realnych wymiarów urządzeń. Powoduje to, że nie tylko widzimy ich szerokość, ale również wysokość.

Responsivedesignchecker

Responsivedesignchecker to strona, na której sami możemy zmieniać wymiary naszego okna i sprawdzać jak będzie zachowywała się strona. Strona zawiera także kilka gotowych rozmiarów, które nam ułatwią test RWD.

 

Pominęłam na tej liście mój własny test RWD:

Test responsywności

źródła:
https://www.webdesignerdepot.com/2017/10/7-free-tools-for-testing-responsive-layouts/