Przykładowe generatory gradientów CSS

monitor kod php css programowanie

Kategoria wpisu Frontend, Kursy, Testy i opinie Tagi: , , , , on przez .


1 Gwizdka2 Gwizdki3 Gwizdki4 Gwizdki5 Gwizdki (Brak ocen)
Loading...

Samodzielne tworzenie gradientów w CSS dla całkiem sporej grupy osób stanowi dość poważne wyzwanie. Nie oszukujmy się większość z nas ma problem z uzyskaniem ciekawego gradientu na stronie internetowej (szczególnie jeśli planujemy by był nieco bardziej rozbudowy). Dodatkowo nie zawsze zwracamy uwagę na to by poprawnie otwierał się w różnych przeglądarkach.

Na szczęście nie zawsze musimy tworzyć gradient sami. W internecie jest wiele stron zawierających generatory z pomocą, których możemy utworzyć gradient. Jedyne co musimy zrobić to z pomocą odpowiednich suwaków i przycisków ustawić odpowiednie parametry.

Niby nic trudnego! Jednak, które generatory warte są naszej uwagi?

Ultimate CSS Gradient Generator

Ultimate CSS Gradient Generator

Generator Gradient CSS

Jest to generator, z którego najczęściej korzystam podczas pracy. Dzięki niemu oszczędzam dużo czasu pracy mam też możliwość podejście jak mniej więcej będzie wyglądał gradient.

Generator jest bardzo prosty w obsłudze i wydaje mi się, że liczba opcji też nie powinna przytłaczać. Uzyskany wynik można też bardzo szybko skopiować i zastosować na tworzonej stronie.

CSS matic

css matic

Generator Gradient CSS

To również ciekawy generator gradientów. Podobnie jak w przypadku poprzedniego mamy tu kilka ciekawych opcji.

To nie jedyny generator w tej witrynie – dostępne są tu także inne użyteczne narzędzia. Z tego konkretnego generatora nie korzystam, ale wykorzystuje pozostałe z tej strony.

CSS Gradient.io

CSS Gradient

Generator Gradient CSS

Kolejny bardzo ciekawy generator. Sam generator jest dość prosty w obsłudze. Do tego uzyskany efekt możemy zobaczyć w nagłówku strony. Kiedy już uzyskamy pożądany efekt musimy jedynie przesunąć się trochę niżej pod reklamę by skopiować kod efektu.

Podsumowanie

Oczywiście to nie wszystkie generatory w internecie. Wybrałam jednak tylko ze względu na prostotę obsługi. Często pracując nad jakimś projektem nie mamy za dużo czasu by zastanawiać się jak działa dany skrypt, dlatego prostota to duży plus.

Przykładowe gradienty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *